خراطی؛ تکنیکی که صنایع چوبی را کاربردی می‌کند

برگزاری نمایشگاه تخصصی مبلمان، لوستر و فرش در اهواز
مهر ۱۷, ۱۳۹۴
برپایی برنامه دوسالانه نگاره های چوبی در دی ماه سال جاری
مهر ۲۶, ۱۳۹۴

خراطی؛ تکنیکی که صنایع چوبی را کاربردی می‌کند

خراطی؛ تکنیکی که صنایع چوبی را کاربردی می‌کند

معاون صنایع دستی میراث فرهنگی استان گفت: صنایع چوبی یکی از رشته های هنری است که به شکل بسیاربدیل و هنرمندانه روی چوب صورت می‌گیرد و تولید انواع صنایع دستی با استفاده از چوب ازدیرباز تاکنون بخصوص باتکنیک خراطی برای مصارف کاربردیبه انجام رسیده است .

«کیومرث احمدی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، اظهار کرد: بر اساس تفاهم نامه بین اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و با سازمان بهزیستی آزمون پایان دوره رشته آموزشی صنایع چوبی درمحل مرکز توانبخشی شمیم کوثر با حضور ۱۵ نفر از هنرآموزان برگزار شد.

وی گفت: صنایع چوبی یکی از رشته های هنری است که به شکل بسیاربدیل و هنرمندانه روی چوب صورت می‌گیرد و تولید انواع صنایع دستی با استفاده از چوب ازدیرباز تاکنون بخصوص باتکنیک خراطی برای مصارف کاربردی به انجام رسیده است .

معاون صنایع دستی میراث فرهنگی و گردشگری استان ایلام با بیان اینکه به دنبال جوابگویی به سلایق مختلف طرح ارائه آموزش‌های گوناگون نظیرریزه کاری و نازک کاری چوب ،منبت و کنده کاری، مشبک کاری ، خاتم کاری ، معرقکاری و حجم سازی، پیکرتراشی دردستورکارقرارگرفته است ، تصریح کرد: درحال حاضر خوشبختانه عده کثیری ازجوانان اینگونه مهارت ها را فراگرفته و با ایجاد کارگاههای تولیدزمینه اشتغال آنان فراهم آمده است .

 

منبع : ایران چوب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *