هنرمندان قم در صنایع دستی چوب شاخص هستند

واردات بی‌رویه، تیشه بر ریشه صنعت چوب و کاغذ
آبان ۳, ۱۳۹۴
سایت بازار مبل قم راه اندازی شد
دی ۱, ۱۳۹۴

هنرمندان قم در صنایع دستی چوب شاخص هستند

هنرمندان قم در صنایع دستی چوب شاخص هستند سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم گفت: هنرمندان استان قم در شاخه های مختلف صنایع دستی چوب از جمله منبت، معرق، مشبک، خراطی و سازهای سنتی در سطح کشور شاخص هستند.
به گزارش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم؛ حسن بحرینی با اشاره به فراخوان دوازدهمین دوسالانه نگاره های چوبی در ارومیه گفت: هنرمندان قم می توانند از این فرصت استفاده کرده و دراین فراخوان شرکت کنند چراکه هنرمندان استان قم با تولیدات صنایع دستی چوبی مختلف فاخر در سطح کشور شناخته شده هستند.
سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم افزود: از بین ۳۰۰ رشته صنایع دستی به ثبت رسیده هنرمندان استان قم در ۵۰ رشته فعال هستند که یکی رشته های مهم صنایع دستی که بسیاری از هنرمندان دارای کارگاه های انفرادی و گروهی هستند صنایع دستی چوب است.
وی ادامه داد: در این زمینه هنرمندان در کارگاه های مختلف به آموزش علاقمندان و ایجاد اشتغال پرداخته اند که برای استان قم در سطح کشور افتخار آفرین هستند.
بحرینی با بیان اینکه شرکت هنرمندان قمی در فراخوان دوازدهمین دوسالانه نگاره های چوبی در ارومیه آزاد است گفت: این جشنواره بهترین فرصت برای معرفی و به نمایش گذاشتن صنایع دستی استان قم در حوزه هنرهای چوبی است که هنرمندان قمی با تکنیک های حرفه ای و تخصصی در این عرصه ورود پیدا کرده اند.
وی افزود: این جشنواره با هدف زمینه سازی تعامل، تبادل، انتقال تجربه، شناسایی، حمایت از استعداد‌های جوان و هنرمندان، ارتقای همه جانبه و توسعه پایدار هنرهای سنتی از طریق ایجاد فضای رقابتی در گستره ملی، بررسی سیر تحول هنرهای چوبی معاصر ایران، نمایش و معرفی آثار برتر و ارزشمند هنرمندان هنرهای چوبی معاصر، حمایت از ایده‌های خلاق و نوآوری در کاربرد و تقویت و اعتبار بخشی به طراحی اصولی و هنری آثار چوبی فراخوان شده است.
سرپرست معاونت صنایع دستی ادره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم ادامه داد: انتخاب تکنیک و موضوع اثر آزاد است از این رو آثارارائه شده باید از لحاظ محتوا و قالب، ضمن دارا بودن هویت ایرانی، اسلامی و حفظ اصول زیبایی شناسی واجد خلاقیت و مبتنی بر اصول طراحی شده باشد.
وی خاطر نشان کرد: هنرمندان می ‌توانند تصاویر آثار خود را حداکثر تا ۱۵ آذرماه ۹۴ با ورود به سایت www.urmiachto.ir و از طریق آگهی شرکت در دو سالانه ملی نگاره های چوبی ارسال کنند.

منبع: ایران چوب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *